Tanie ubezpieczenia na życie – czy to się opłaca?

Na tanie ubezpieczenia nie stać wszystkich. To przewrotne twierdzenie, gdy przyjrzeć się sprawie bliżej, ma w sobie sporo racji i nie jest pozbawione logiki. Może się bowiem okazać, że po wieloletnim opłacaniu składek nawet przykre zdarzenia, które nas dotknie, nie będzie podlegało wypłacie świadczenia. Dlaczego? Przez zbyt wąski zakres ochrony.

 

Składając swój podpis pod umową na tanie ubezpieczenia życiowe, warto zastanowić się z jednej strony, czy oferowany produkt jest dostosowany do swojej ceny, a z drugiej spróbować wcześniej ustalić górną granicę składki, która będzie możliwa do pokrycia co miesiąc lub z inną częstotliwością. Często zdarza się, że za relatywnie niewiele większą sumę zyskujemy nie tylko szeroki wachlarz ochrony, ale i bezcenny spokój z poczuciem komfortu w jednym pakiecie.

 

Dodać opcję

Zbyt tanie ubezpieczenie nie jest jakimś odosobnionym przypadkiem. Każdy za nas skusił się kiedyś na cenę kosztem jakości, a później wracał do sklepu po droższy produkt, przepłacając o wartość tego tańszego. Zaletą ubezpieczeń na życie jest możliwość dokupienie opcji dodatkowej, czyli rozszerzenia, np. na wypadek zdiagnozowania nowotworu. Nie trzeba w tym celu zrywać jednej umowy i przystępować do kolejnej. Oczywiście, warunek jest jeden – ubezpieczyciel musi posiadać w swojej ofercie interesujące nas rozwiązanie.

 

Online, czyli najtaniej

 

Jeśli już koniecznie kierujemy się ceną warto zaoszczędzić nie tylko pieniądze, ale i czas. Swoje zdanie można wyrobić sobie bez potrzeby kontaktowania się z agentem ubezpieczeniowym czy towarzystwem. Wystarczy skorzystać z dostępnych w internecie gotowych zestawień ubezpieczenia na życie. Warte uwagi są tylko te regularnie aktualizowane, co nie zmienia faktu, że z rankingami należy zachować ostrożność. Nie zawsze bowiem towarzystwo czy produkt z miejsca dziesiątego będzie gorsze od któregokolwiek z podium. Dlatego najpierw należy ustalić własne preferencje, dopiero w dalszej kolejności zestawiać je z rankingami.

Innym rodzajem pozwalającym rozeznać się w bogatej ofercie polis i znalezieniu najtańszej polisy na życie jest porównywarka. To proste i intuicyjne narzędzie jest także platformą kojarzącą przyszłego klienta z ubezpieczycielem.