Indywidualne ubezpieczenie na życie

Żyjemy w czasach, gdy przesycony rynek towarów i usług walczy o każdego klienta. Jedni prowadzą wojnę cenową, inni stawiają na indywidualne rozwiązania, proponując produkt spersonalizowany. Tym samym na miarę mamy dziś meble, ubrania, samochody, a także ubezpieczenia.

 

Wszystko wskazuje, że w najbliższym czasie, czyli co najmniej kilkunastu lat ta tendencja będzie się utrzymywać. W samych ubezpieczeniach procent kupujących indywidualną polisę jest dwukrotnie wyższy od decydujących się na polisę grupową. Klientów nie odstrasza nawet wyższa cena, a raczej zachęca o wiele szerszy zakres ochrony.

 

Indywidualne, czyli jakie?

 

Ubezpieczenia indywidualne dotyczą pojedynczego przypadku, jaki stanowi ubezpieczony łącznie z jego warunkami zdrowotnymi, które mają największy wpływ na wysokość składki czy sumę ubezpieczenia. Przy zawieraniu polisy indywidualnej przyszły ubezpieczony wypełnia ankietę medyczną podsuwaną przez agenta ubezpieczeniowego. Podpisując umowę indywidualnie możemy rozszerzać zakres ochrony o szereg umów dodatkowych. A przez to oferta jest w pełni zindywidualizowana i dostosowana do potrzeb zamawiającego ochronę.

 

Polisa wyjątkowa

 

Klient lubi mieć poczucie wyjątkowości, co dla agenta ubezpieczeniowego jest jak najbardziej zrozumiałe. Ale ta wyjątkowość polega też na czynniku nie do końca uzależnionym od potrzeb klienta. Chodzi o stan zdrowia, który również „indywidualizuje” polisę na życie. Osoba zupełnie zdrowa z czystą historią chorób zapłaci za składkę ubezpieczenia znacznie mniej od klienta, który nawet w przeszłości zmagał się z jakąś dolegliwością i jest ryzyko, że ta dolegliwość wróci. Dużo zależy również od wieku, a kiedyś także od płci przyszłego ubezpieczonego. Dlatego z założenia każde ubezpieczenie dla pojedynczej osoby jest indywidualne. Chyba że dodać jeszcze kwestię umów dodatkowych – wtedy jest także zindywidualizowane.