Czy jest ubezpieczenie na życie bez karencji?

Zacznijmy od istotnej kwestii tego czym jest karencja – jest to stan przez który, mimo podpisania umowy ubezpieczeniowej, ubezpieczyciel nie obejmuje ubezpieczonego świadczeniami. Taki czas zależny jest z indywidualnych ustaleń każdej z firm. Ma on na celu przede wszystkim uniknięcie wyłudzeń ze strony klientów.

Jednak może to uderzyć w uczciwych klientów. Co jeśli na kilka dni po podpisaniu umowy zajdzie zdarzenie losowe? Czy jednak jesteśmy skazani na porażkę? Otóż nie. Są firmy ubezpieczeniowe, które stanowią w swojej ofercie ubezpieczenia na życie bez karencji. Taka umowa gwarantuje objęcie świadczenia od chwili podpisania umowy. Wiąże się to zapewne z dodatkową, ustalaną przed podpisaniem umowy, opłatą. Nie mniej jednak podpisując taką umowę ubezpieczeniową nie musimy martwić się o to jak ubezpieczenie będzie obowiązywało. 

Karencja w zależności od ubezpieczenia może obwiązywać na całe jego składniki czy same na strona z nich. Różne są także zastrzeżenia odnośnie zajść respektowanych przez okres karencji. Wszystkie te cele powinniśmy dokładnie poznać przed podpisaniem umowy z karencją. Ubezpieczenie pozbawione tego stanu nie stawia przed nami żadnych zastrzeżeń i roszczeń względem postępowania po podpisaniu umowy. 

Jeśli jesteśmy zainteresowaniu ubezpieczeniem bez karencji powinniśmy dokładnie zaznaczyć to ubezpieczycielowi i dopytać o połączone z tym koszty.