Co działa na wysokość składki ubezpieczeniowej?

Ubezpieczenie na życie daje nam zatroszczyć się o sytuację finansową rodziny w momencie, gdy nas zabraknie. Zyskujemy przede wszystkim poczucie bezpieczeństwa i możemy spokojnie planować przyszłość. Pamiętajmy, że im wyższa suma ubezpieczenia tym potrzebniejsza będzie ochrona.

Wysoka suma ubezpieczenia oznacza także wyższą składkę. W produkcie jakim jest ubezpieczenie na życie są to dwie najważniejsze wartości. Z reguły wybieramy opcję z najniższą składką nie chcąc narażać się na wysokie koszty. Na to ile będziemy płacić wpływ mają także inne wartości. Są to przede wszystkim stan naszego zdrowia i sposób życia.

Przed zawarciem polisy zdecydowana większość towarzystw będzie wymagała z nas badań stanu zdrowia. Na tej podstawie oceni potencjalne ryzyko śmierci, a to i wypłaty odszkodowania. W najlepszej sytuacji znajdują się młode osoby, które nie posiadają długiej historii chorób. Oczywiście mogą one w dowolnej chwili zachorować lub stać się ofiarą nieszczęśliwego wypadku jednak ryzyko śmierci jest niskie.

Kolejnym czynnikiem, który wpływa na ubezpieczenie na życie, a dokładnie jego składkę jest styl życia. Mówimy tutaj przede wszystkim o wykonywanym zawodzie. To w pracy spędzamy 8 godzin, a więc sporą część dnia a to tam jesteśmy narażeni na różnego rodzaju wypadki. Istnieje lista zawodów podwyższonego ryzyka, które dla agenta będą podstawą do zwiększenia opłat. Mogą więc być przykładowo: żołnierze, strażacy, piloci samolotów czy budowlańcy.