Ciąża – dar niebios czy misterny plan?

W obecnych czasach decyzja o zajściu w ciążę jest coraz częściej odsuwana na bliżej nieokreśloną przyszłość. Dla wielu młodych kobiet ważniejsze wydają się zdobycie wykształcenia i pierwszej pracy .

Potem nieoczekiwanie otrzymujemy awans lub rozpoczynamy studia podyplomowe, bo tego oczekuje z nas pracodawca. Zegar biologiczny jest jednak bezwzględny i mimo że granica wieku kobiet rodzących pierwsze dziecko ciągle się przesuwa, specjaliści są zgodni, że trzydziestka to ostatni moment, by podjąć starania o potomka – potem zajście w pierwszą ciążę jest tak możliwe, ale coraz większe i obarczone ryzykiem wad wrodzonych u naszego dziecka.

Skoro młode dziewczyny tak mocno planują obecnie swoje macierzyństwo, warto, by razem z przyjacielem czy partnerem rozważyły wykupienie indywidualnej polisy na utrzymanie, obejmującej urodzenie dziecka i ochronę zdrowotną w przebiegu ciąży. Ważne, by uczyniły to przed wpadnięciem w ciążę, gdyż nieliczne ubezpieczenia zawarte są 6-miesięczną karencją, a zatem okresem od zawarcia umowy, gdy pomimo opłacania przez nas składek nie przysługują nam świadczenia wprowadzone w koalicji z ubezpieczycielem. Większość towarzystw ubezpieczeniowych bierze w zgodach zapis o 9-miesięcznej karencji, zachowując się w ostatni rób przez wyłudzeniami przez nieuczciwych klientów.

Często jednak sprowadza się, że w pracodawca oferuje pracownikom ubezpieczenia grupowe, którymi z reguły otoczeni są i najbliżsi członkowie rodziny. Jeśli urząd rzeczy ich nie oferuje, możemy wybrać jedno ubezpieczenie społeczne. Warto zawsze mieć, że gwarantuje ono dużo mniejszą liczbę ubezpieczenia niż inne ubezpieczenie na mieszkanie.

Szukając polisy na zarabianie uwzględniającej narodzenie dziecka, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę internetową hasło: ubezpieczenie indywidualne urodzenia dziecka. Co ważne, polisa na bycie zawarta przed trzydziestką zapewnia nam dobrze niższe składki. Decyzja o dbaniach o potomka to a idealny czas by ubezpieczyć na mieszkanie siebie także znajomą rodzinę.